دبیرخانه هیات جذب

طه هاشمی: آیت‌الله هاشمی(ره) برای حفظ و تداوم انقلاب و مدیریت بحران‌ها یک وزنه سنگین بود

۰۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۷ کد : ۱۱۵۴۱ اخبار واحد
تعداد بازدید:۳۱۳
طه هاشمی: آیت‌الله هاشمی(ره) برای حفظ و تداوم انقلاب و مدیریت بحران‌ها یک وزنه سنگین بود

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی(ره) برای حفظ و تداوم انقلاب و در مدیریت بحران‌ها یک وزنه سنگین بود.

به گزارش اداره روابط عمومی واحد کرمان به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر سیدطه هاشمی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه جایگاه بزرگان کشور در جای خودش محفوظ است با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رئیس فقید هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آیت الله هاشمی مانند لنگری بود که کشتی انقلاب را در همه دوران‌ها در برابر تلاطم‌ها و امواج برای رسیدن به ساحل نجات کمک می‌کرد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این سردار بزرگ سازندگی همه نیروها و شخصیت‌های فکری و گرایش‌های سیاسی را پذیرا بود، گفت: محبوبیت ایشان به دلیل داشتن فکر باز با توانایی پذیرش همه جریانات فکری بود.

هاشمی اظهار کرد: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی توسط آیت الله هاشمی که از دستاوردهای بزرگ انقلاب است، فقط یکی از اقدامات مهم و ماندگار ایشان بوده است. بر کسی پوشیده نیست که آیت الله همراه با امام و بعد از رحلت امام راحل یار و همراه مقام معظم رهبری بوده و در ساماندهی نظام، جنگ تحمیلی و ... از خودگذشتگی های بسیاری داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر اقشار جامعه در راستای رونق و توسعه علمی دانشگاه آزاد اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی راه ایشان را ادامه دهند و اندیشه های این سردار بزرگ سازندگی کشور را در ابعاد گسترده‌تر حتی در دانشگاه‌های جهان اسلام توسعه دهند.

هاشمی درباره سند چشم‌انداز 1404 دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: آنچه که می توانیم در این فضا ترسیم درست داشته باشیم مسائل مربوط به حوزه دانشجویی و فرهنگی است که در همایشی در تابستان سال 96 ارائه خواهد شد و همکاری روسای همه واحدها در این راستا ضروریست.

وی از برپایی نمایشگاه آثار فرهنگی همزمان با برگزاری هفتاد و یکمین اجلاس مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در اواخر بهمن ماه سال جاری خبر داد و گفت: هفتاد و یکمین اجلاس مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت فرهنگ در دانشگاه از جمله پیوست‌های فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، برپایی نمایشگاهی از آثار فرهنگی برگزار خواهد شد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با ارج نهادن به دستاوردهای فرهنگی دانشجویان در زمینه‌های مختلف، به ایجاد «بازارچه فن و هنر» و برگزاری کارگاههای آموزشی «ایده تا عمل» اشاره کرد و گفت: با برپایی نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی فرهنگی، زمینه استعدادهای دانشجویان در ابعاد مختلف فکری شکوفا خواهد شد.

 

هاشمی با تاکید بر استعدادیابی هنری دانشجویان تصریح کرد: توجه به استعدادهای دانشجویان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حجم وسیعی از هنرمندان زمینه‌های فرهنگی کشور را تقویت می کند.

وی تاکید کرد: بخشی از فعالیت‌های فرهنگی برگزاری مراسم مذهبی است در کنار حفظ ارزش‌های ملی و مذهبی می توانیم کارهای مهم با زیربنای فرهنگی از جمله اخلاق حرفه ای، علم در محضر قرآن، معرفی مفاخر و مشاهیر ایرانی و اسلامی، اقتصاد مقاومتی، کرسی‌های آزاداندیشی و امور هنری را در ابعاد گسترده ای در سبک زندگی اسلامی اشاعه دهیم.

جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران عصر دیروز به ریاست دکتر احمد شمس سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و با حضور معاونان دانشگاه، روسای واحدها و مراکز آموزشی استان تهران به میزبانی واحد تهران غرب برگزار شد.

 


نظر شما :